Yabani Hayvanlara Karşı Dİkkat Edelim

Yabani Hayvanlara Karşı Dİkkat Edelim
REKLAM ALANI
07.05.2020
84
A+
A-

Merhaba değerli Akpinarliyiz.com takipçileri. Köyümüzün ormanlık alanlarında ve İskilip ilçemizin yüksek kesimlerinde yabani hayvanlar görülmekte. Bu zamanlarda havaların da ısınmasıyla pikniğe giderken mantar toplarken veya bahçelere bakıma vs giderken çevrenize duyarlı olarak olası bir hayvan saldırısına karşı önlem almanızı mümkün olduğunca tek başınıza gitmemenizi öneriyoruz. İçgüdüsel olarak kendisini tehlikede görmeyen hiçbir canlı başka bir canlıya zarar vermese de o anki psikolojiniz ile taş atma gibi olumsuz davranışlarda bulunmamanızı özellikle de ateşli silah ile yaralamamanızı veya öldürmemenizi öneriyoruz. Ekolojik sistemin bir parçası olarak yabani hayvanların kendi yaşam alanlarında yaşayarak sistemin bütünlüğünün sağlanması gerektiğine inanıyoruz nitekim böyle bir olumsuz durumda ciddi para cezaları veya adli idari cezalar almanız olasıdır.
Sonuç olarak biz yabani hayvanların yaşam alanına girmiş olduğumuzu düşünerek onu yaşam alanında rahatsız etmeden ve kendimizin güvenliğini düşünerek daha dikkatli olmalıyız. Okuduğunuz için teşekkür ediyorum sağlıklı güzel günler diliyorum. Saygılarımla.
Not: Yazmış olduğum yazı ile ilgili resim ve video ekleyemiyorum facebookda bir video var fakat video paylaşıma açık değil bir türlü alamadım paylaşan kişiyi bularak ondan istemeyi deneyeceğim videoyu alabilir isem yazıyı güncelleyeceğim, siz de video resim paylaşmak ister iseniz bana whatsappdan hem sitemizde sağ üst köşede bulunan whatsap simgesine tıklayarak veya facebook sayfamızdaki whatsap yazısına tıklayarak direkt olarak whatsapptan ulaşabilirsiniz.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.