Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Köyümüzde Bahar

Değerli ziyaretçilerimiz zorlu kış şartlarını geride bırakıp baharın sıcaklığını her yerde olduğu gibi Akpınar Köyümüzde de yaşamaktayız. Bu yazıda baharı karşılayan Akpınar’da nelerin değiştiğini nelerin yaşandığını anlatmaya çalışacağım.
Öncelikle köyümüzün yüksek ve dağ köy oluşundan dolayı uzun süre kalan beyaz örtü eriyerek yerini türlü otlara ve çiçeklere bırakmaya başlayıp celine outlet http://celineoutlet.shoesastronaut.com, toprağın havalanması süreci başlar. Bahçelerdeki topraklar bahçe sahiplerince havalanması için kazma ve küreklerle alt üst edilir (bellenir). Bahçelere ve tarlalara tohumlar ekilir, kötü otlardan ve böceklerden arındırılır bu şekilde mahsül toplanana kadar zaman zaman çeşitli bakımları yapılır.
Artık köy halkını uzun ve yoğun tempolu iş süreci beklemektedir. Hayvanlar otlatılacak otlanan hayvanlar sağılacak, bahçelere bakım yapılacak tohum ekilecek cheap celine bags, otlar biçilecek celine bags celine outlet, bahçeler sulanacak ve mahsül yetiştiğinde toplanıp ayıklanacak celine bags sale, ekinler büyüdüğünde biçilip patozlara verilip samanlıklara depolanacak.
Bahar ve yaz köyümüzde bu şekilde sürüp yaşanılacak. Köy sakinlerimize çalışmalarında kolaylıklar dileyip çalışmalarının karşılığında bereketli bir hasat yapabilmelerini diliyoruz.
Son gelen resimlere bir süre yer veremedim, resimleri gönderen Erhan Erden’e teşekkür ediyorum.  Resimleri yazının devamından görüntüleyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun başlıklı makalemizde 8 mart, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun ve alın teri hakkında bilgiler verilmektedir.

BİLGİLER
tarafından 03 Haziran 2012 - 20:41 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 2.471 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
CORUM'da 5 Günlük Hava Tahmini
Haberler

Köyümüzde Dolu Yağışı Etkili Oldu..

tüm yazıları için tıklayın...

Köyümüzde Yangın

tüm yazıları için tıklayın...

Köyümüz Muhtarını Seçti

tüm yazıları için tıklayın...

Köyümüzde Çıkan Yangın Korkuttu

tüm yazıları için tıklayın...
Anket
Web Sitemiz Nasıl Görünüyor
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Son Yorumlar