Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Kışın Köyümüz

Akpınar Köyümüz kış aylarında beyaz gelinliğini giyinip objektiflere poz vermeye devam ediyor. Son gelen resimlerde köyümüzde metrelerle ifade edebileceğimiz kar kalınlıkları görülmekte. Köylümüz çoğunlukla ekip halinde birbirlerinin işlerinde yardımcı oluyorlar. Öncelikle çatılardaki karlar ve buzlar temizlenerek evlerin tehlikesi giderildikten sonra kapı önleri başta olmak üzere her daim kullanılan önemli yolları temizlemeye koyuluyorlar. Bu işler kışın hemen hemen hergün tekrarlanıyor çoğu zaman gündüz temizlenen çatılar ve yollar gece yeniden karla kaplanıyor. Karın yağmadığı ve evlerin çatıları ile yolların temiz olduğu durumlarda çoğunlukla köylümüz kahvehaneye gidip 2 el oyun oynuyorlar ve güncel olaylardan havadislerden köyün sıkıntılarından oluşan ortaya karışık bir koyu sohbete girişiyorlar. Akşam olduğunda her birey evine çekilip günün yorgunluğu karşısında uyuyakalıyor. 
Şimdi siz değerli ziyaretçilerimize son gelen resimleri gösterelim. Resimler Flash formatındadır. Play tuşuna basın ve arkanıza yaslanın. İyi Seyirler. Resimleri izlemek için devamını okuya tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Akpınar Köyünde Çocukların Kar Sevinci başlıklı makalemizde akpınar, akpınar köyü ve Akpınar Köyünde Çocukların Kar Sevinci hakkında bilgiler verilmektedir.

BİLGİLER
tarafından 14 Şubat 2012 - 23:08 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 957 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: